تور آتن

تور آتن – یونان

تور آتن سفری است به شهری وسیع که در میان هفت تپه تاریخی بنا‌شده و توسط کوه‌های متعددی احاطه‌ شده‌ است. از ۳۰۰۰سال پیش تاکنون مردم در آنجا سکونت‌ داشته‌اند و به‌عنوان مهد تمدن غربی و زادگاه دموکراسی شهرت یافته‌ است. آتن با دارابودن مرکز شهر بزرگ و نیز حومه وسیع تلفیقی اعجاب‌انگیز از ویژگی‌های تاریخی و مدرن در کنار یکدیگر است. درست در قلب آتن، مرغزاری سبز و دلچسب برای گردش‌ در بعدازظهرهای آفتابی قرار دارد. در باغ سلطنتی محلی اختصاصی وجود دارد که امروزه به‌عنوان ساختمان پارلمان مورد استفاده‌ قرار‌ می‌گیرد. باغ‌ملی که در سال ۱۹۲۳ تاسیس‌ شده‌ مکانی امن و آرام به‌دور از هیاهوی شهری سایبانی سبز از درختان تنومند و گیاهان مختلف ان را فرا گرفته‌ است.

Athens tour

در تور آتن به دیدن باغ ملی که سرتاسر با مجسمه‌ها، انواع گل‌ها و نیز ساختمان‌های کوچک از دوران باستان مزین شده‌ است میروید. باغ‌های زاپئون نیز در آنجا قرار دارد که توسط ساختمان باستانی کنگره احاطه و آن نیز در قرن نوزدهم میلادی ساخته‌ شده‌ است. از دیدنیهای آتن می توان به موزه جدید آکروپلیس ، کوه لیکابتوس (Lycabettus) ، موزه ملی باستان‌شناسی آتن ، میدان سینتگما (Syntagma) ، معبد المپیک زئوس ، ارچتیوم (Erechtheum) ، آگورا (Ancient Agora) ، پلاکا (Plaka) و پارتنون (Parthenon) اشاره کرد. سواحل آتن بسیار زیبا و دیدنی است به طوری که برای لذت بردن از آفتاب درخشان و شنا کردن لازم نیست به جزایر دیگر یونان بروید . از بهترین سواحل آتن می توان به ساحل آپولو، کاووری وولیاگمنی، وولا، پیرائوس، استیر، وارکیزا و غارهایش، آجیا مارینا، لاگونیسی و غیره اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری در تور آتن
 • پارتنون آکروپلیس

  پارتنون آکروپلیس

  پارتنون بر روی تپه‌ای مشرف بر آتن قرار دارد. این معبد به‌یادبود خدای آتناپارتنوس، مالک آتن، ساخته‌ شده‌ است تا شهر را از شر تجاوزها درامان نگه‌ دارد.

 • پلاکا

  پلاکا

  یکی از معروفترین جاذبه‌های توریستی آتن در منطقه پلاکا است که در کنار آکروپلیس و سینتگما قرار دارد. این دهکده همانند جزیره‌ای در داخل شهر است

 • آگورا

  آگورا

  آگورای باستانی آتن در بخش شمالی آکروپلیس واقع‌شده و به‌عنوان بخش تجاری و خرید شناخته‌ می‌شود. اکثر افرادی که به اینجا مراجعه‌ می‌کنند در جستجوی کالاهای مختلفی هستند.

 • ارچتیوم

  ارچتیوم

  ارچتیوس یا ارچتیوم معبدی است که از سنگ‌مرمر پنتلیک ساخته‌ شده‌ است. این معبد در آکروپلیس واقع‌شده و یکی از شاهکارهای معماری یونانی محسوب‌ می‌شود.

 • معبد المپیک زئوس

  معبد المپیک زئوس

  این مکان به‌عنوان بزرگ‌ترین معبد در کل یونان شناخته‌ شده‌ است. ساخت این مجموعه عظیم باستانی درحدود ۷۰۰ سال بطول انجامیده‌ است.

 • میدان سینتگما

  میدان سینتگما

  یکی از مکان‌های مورد علاقه گردشگران در آتن میدان سینتگما است. ویژگی بارز این میدان رژه سربازان مقابل مقبره سرباز گمنام است. ساختمان پارلمان یونان و همچنین اتوبوس‌ها، چرخ‌دستی‌ها و ترامواهای متعددی در این میدان قرار دارند.

 • موزه ملی باستان‌شناسی آتن

  موزه ملی باستان‌شناسی آتن

  برای علاقه‌مندان نمایشگاه‌های هنری، گزینه‌ای بهتر از بازدید موزه ملی در یونان وجود‌ ندارد. آثار مختلفی از هنرمندان امروزی و نیز آثار باستانی در این مکان در‌معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد.

 • کوه لیکابتوس

  کوه لیکابتوس

  برای دیدن غروب‌های رمانتیک و منظره پانورامای آتن، این کوه مکانی بی‌نظیر است. به‌عنوان مرتفع‌ترین نقطه آتن، این امکان را به گردشگران می‌دهد تا سرتاسر آتن و دریای اژه را تماشا کنند.

 • موزه جدید آکروپلیس

  موزه جدید آکروپلیس

  یکی از مهم‌ترین برنامه‌های هر تور گردشگری در آتن بازدید از موزه جدید آکروپلیس است که در کنار تپه‌ای درمجاورت شهر قرار‌ دارد و دارای مجموعه‌ای بزرگ از بقایای معماری یونان و نیز مجسمه‌های قدیمی است.

 • باغ‌ ملی آتن

  باغ‌ ملی آتن

  درست در قلب آتن، مرغزاری سبز و دلچسب برای گردش‌ در بعدازظهرهای آفتابی قرار دارد. در باغ سلطنتی محلی اختصاصی وجود دارد که امروزه به‌عنوان ساختمان پارلمان مورد استفاده‌ قرار‌ می‌گیرد.