تور کرواسی تابستان 95

تور کرواسی تابستان ۹۵

سفر به اعماق زیبایی در نیمه گمشده بهشت با تور کرواسی تابستان ۹۵

تور کرواسی تابستان ۹۵ سفری است به کشوری اروپایی واقع در منطقه بالکان ( ناحیه جنوب مرکزی اروپا ) که از شمال با اسلوونی و مجارستان ، از شمال شرقی با کشور صربستان ، از شرق با بوسنی و هرزگووین و از جنوب با مونته‌نگرو و دریای آدریاتیک هم‌ مرز است . شهر زاگرب پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری کرواسی است . بیشتر مناطق کرواسی آب‌ و هوای مدیترانه‌ای و قاره‌ای دارند . در سواحل دریای آدریاتیک کرواسی نیز بیش از یک هزار جزیره قرار دارد . جمعیت کرواسی ۴٫۲۸ میلیون نفر است که اغلب آن‌ها کروات هستند . کرواسی دارای جاذبه های تفریحی و گردشگری فراوان و بناهای تاریخی و فرهنگی بسیار زیباست که در تور کرواسی تابستان ۹۵ به بازدید از این جاذبه های زیبا خواهید رفت.

تور کرواسی تابستان ۹۵ – زاگرب

شهر زاگرب با قدمت ۹۰۰ سال مرکز فرهنگی ، علمی ، اقتصادی و حکومتی کشور کرواسی است و به دلیل تسلط امپراتوری اتریش مجارستان معماری آن متاثر از این دو کشور است و معماری اتریشی-مجارستانی در آن کاملا مشهود بوده و به همین دلیل زاگرب به وین کوچک معروف شده است . همچنین شهر زاگرب یکی از مراکز مکتبهای بزرگ انیمیشن جهان است . ‏معروفترین تولید این مکتب انیمیشن معروف “پروفسور بالتازار” است . ‏زاگرب به شهر موزه ها مشهور شده است ، چون تقریباً در هر میدانی موزه ای وجود دارد و بیش از هر شهر دیگری در دنیا ‏موزه دارد . زاگرب به سه بخش تقسیم شده است : بخش هزار سالۀ بالا ( گورنجی گراد ) که شامل کاخ ریاست جمهوری ، ‏کلیسای تاریخی سنت مارک ، مجلس و موزه ها و گالری هایی است که در خیابانهای سنگفرش شده با چراغ های گازی ‏قرار دارند . بخش قرن ۱۹ پایین (دونجی گراد) با فروشگاه ها ، رستوران ها ، کافه ها ، تئاترها و پارک هایش مشهور است و بالاخره ‏بخش جدید پس از جنگ جهانی دوم (نووی زاگرب) که مملو از برج هاست .

تور کرواسی تابستان ۹۵ – بهشت گمشده (NATIONAL PARK PLITVICE )

پارک ملی دریاچه پلیتوایس در کشور کرواسی از مشهورترین جاذبه‌های توریستی جهان می‌باشد که در سال ۱۹۷۹ در لیست میراث جهانی یونسکو جای گرفت. این دریاچه‌ها تقریبا در بین شهر پایتختی Zagreb و شهر ساحلی Zadar واقع شده‌اند، زیبایی و شکوه این پارک را می‌توانید در ۱۶ دریاچه‌ای ببینید که توسط یک سری آبشار به یکدیگر متصل شده‌اند و در اعماق جنگلی مستقر شده‌اند که محل زندگی آهوهای کوهی، خرس‌ها، گرگ‌ها، گرازهای وحشی و گونه‌های نایابی از پرندگان می‌باشد. مساحت این پارک حدود ۳۰۰ کیلومتر می‌باشد و این درحالیست که زنجیره‌ی دریاچه‌ها به بیش از ۸ کیلومتر می‌رسد و در تور کرواسی تابستان ۹۵ از آن بازدید خواهید کرد.

تور کرواسی تابستان ۹۵ – برج لوترشچاک

برج Lotrščak برج غنی در کرواسی، در بخش قدیمی شهر زاگرب به نام گورنی گراد واقع شده است. در قرن ۱۳ برای محافظت از دروازه جنوبی شهر ساخته شده بود.