تور مونته نگرو

تور مونته نگرو ، زیبا و مدرن

تور مونته نگرو سفر به یکی از کشورهای زیبا و ساحلی اروپاست . نام مونته‌ نگرو به معنای «کوه سیاه» است و از سده پانزدهم میلادی برای نام‌گذاری بخش بزرگی از مونته‌نگرو به کار رفته‌است. پس از جنگ‌های مختلف با حکومت عثمانی، مساحت مونته‌نگرو به تدریج افزایش یافت. تاریخ این منطقه به سدهٔ نهم میلادی بازمی‌گردد در آن زمان، یک حکومت محلی وابسته به امپراتوری بیزانس به نام دوکلیا در آن تشکیل شد. در سال ۱۹۱۰ کشوری با نام پادشاهی مونته‌نگرو تشکیل شد. ولی پس از جنگ جهانی اول (۱۹۱۸) با پادشاهی صربستان متحد شد. مونته‌نگرو در پی همه‌پرسی ۲۱ مه ۲۰۰۶ (میلادی)، در روز ۳ ژوئن همان سال از فدراسیون صربستان و مونته‌نگرو جدا شد و اعلام استقلال کرد. مونته‌نگرو دارای حکومت جمهوری است و قانون اساسی آن در سال ۲۰۰۷ به تصویب رسیده‌است.

Montenegro

 رئیس جمهور مونته‌نگرو، رئیس حکومت این کشور است و برای یک دوره پنج ساله انتخاب می‌شود. رئیس جمهور، وظیفه اعلام انتخابات پارلمان و پیشنهاد دادن نامزدهای نخست‌وزیری، رئیس و اعضای دادگاه قانون اساسی را به پارلمان دارد. نخست وزیر مونته‌نگرو، رئیس دولت این کشور است که مسئولیت امور اجرایی آن را به عهده دارد. مونته‌نگرو دارای نظام تک پارلمانی است. پارلمان مونته‌نگرو، وظیفه قانون‌گذاری، تأیید پیمان‌های بین‌المللی، انتخاب نخست‌وزیر و هیأت وزیران و اعضای دادگاه قانون اساسی را دارد. پارلمان مونته‌نگرو در حال حاضر، ۸۱ کرسی دارد.

تور مونته نگرو – جاذبه های تفریحی

جاذبه های گردشگری که در تور مونته نگرو میتوانید از آنها بازدید کنید عبارتند از سواحل ماسه های طلایی (Golden Sands) ، بالچیک (Balchik) ، پارک جاذبه ها (AQUAPOLIS) ، تور کشتی دزدان دریایی ، بازدید از کلیسای بویانا ، بازدید از کلیسای هاگیا صوفیا ، پارک کوهی ویتوشا (Vitosha) ، دهکده روپیت (Rupite) ،گشت در شهر بلوگراچیک (Belogradchik) ، بازدید از صومعه ریلا ، باغ دریایی (Sea Garden) و  بازدید از جنگل سنگ کاری شده ، پل عشاق ( LOVER BRIDGE ) در صوفیا ، تئاتر ملی ایوان وازوف در صوفیا ، حمام کردن در چشمه های آب معدنی صوفیا ، بنای تاریخی ارتش سرخ در صوفیا و کلیسای جامع الکساندر نوسکی

تور مجازی و سفرنامه تصویری مونته نگرو

تور مونته نگرو – تاریخ را بیابید !!!

در تور مونته نگرو ، صوفیا پس از وارنا بزرگ‌ترین شهر و پایتخت مونته نگرو است. صوفیا یکی از قدیمیترین پایتخت‌های اروپایی است و تاریخ آن به سده ۸ میلادی برمیگردد. این شهر در حال حاضر ۱٫۲۷ میلیون نفر جمعیت دارد که بر این اساس دوازدهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپاست. شهر صوفیا در غرب بلغارستان و جوار ناحیه‌ای کوهستانی واقع شده‌است. کلیسای سنت جورج یکی از کلیساهای ارتدکس جهان در اوایل دوران مسیحی با ساختمان آجری قرمز از قدیمی ترین ساختمان ها در صوفیا می باشد. این کلیسا توسط رومی ها در قرن چهارم ساخته شده و شهرت عمده آن به دلیل نقاشی های دیواری در داخل گنبد مرکزی است که در قرون دوازهم و چهاردهم کشیده شده اند.

جاذبه های تاریخی مونته نگرو

تور مونته نگرو – کشور شادی و هیجان

در تور مونته نگرو به دیدن یکی از کشورهای زیبای اروپا میروید که منطقه ساحلی دریای آدریاتیک را در جنوب خود دارد. دریای آدریاتیک در جنوب باختری مونته‌نگرو قرار دارد و در غرب مونته‌نگرو کشور کرواسی، در شمال غرب آن بوسنی و هرزگوین و در شمال شرق آن صربستان قرار گرفته‌است. بخش‌های شمالی مونته‌نگرو کوهستانی است و ارتفاع آن به سوی جنوب و غرب کاهش می‌یابد. تا جایی‌که به ساحل دریای آدریاتیک می‌رسد. یکی از بلندترین قله‌های مونته‌نگرو، بوبوتوف کوک در کوه دورمیتور با ارتفاع ۲٬۵۲۲ متر است.

جاذبه گردشگری و تفریحی مونته نگرو