پل عشاق مسکو

افراد بسیاری در سراسر جهان وجود دارند که برای ابراز عشق خود، قفل‌هایی را با عنوان قفل عشق به برخی از پل‌های معروف بسته و سپس کلید آن را به رودخانه می‌اندازند تا با این کار به نوعی ابدی بودن عشق خود و متعهد بودنشان نسبت به آن را نشان دهند. شاید در نگاه اول این کار کمی عجیب برسد، اما به هر حال این کار در کشورهایی مثل فرانسه، ایتالیا، روسیه، آلمان، چین و… فراگیر شده است و افراد و زوج‌های بسیاری بستن قفل های عشق بر روی پل‌های عشاق را راهی برای ابراز علاقه خود و ابدی بودن عشقشان انتخاب کرده‌اند.

پل عشاق مسکو در کنار کانال Vodootvodny قرار گرفته که با درختی‌ هایی مصنوعی از جنس آهن تزیین‌ شده و افراد قفل‌ های خود را به این درخت‌ ها می ‌بندند. نام اصلی این پل Luzhkov می‌ باشد که روی رودخانه مسکو قرار دارد، همچنین این پل به نام Tretyakov نیز شناخته می ‌شود، زیرا بخشی از گالری گروه هنری Tretyakov می ‌باشد.

مقامات مسکو در سال ۲۰۰۷ راه ‌حلی مناسب برای آسیب کمتر به پل پیدا کردند، آن ‌ها با قرار دادن درخت‌ های آهنی بر روی پل برای بستن قفل‌ ها به ‌جای نرده‌ های پل، ترتیبی داده ‌اند تا زوج‌ ها آسیب کمتری به پل وارد کنند. در نتیجه، پل به ‌عنوان یک مکان محبوب برای زوج ‌ها تبدیل شد تا بجای بستن یک قفل از پل دیدن نموده و عکس بگیرند.

دلیل محبوب شدن پل عشاق در مسکو

یکی از دلایل محبوبیت این پل وجود یک سنت در روسیه است، بر اساس این سنت زوج ‌های جوان در روز عروسی خود و در زمانی که لباس عروسی به تن دارند یکدیگر را می ‌بوسند و سپس کلید قفلشان را به رودخانه Kuzhkov می‌ اندازند. این زوج‌ ها قفلی که نام خود را بر روی آن هک کرده‌ اند برای همیشه روی پل به‌ جای می ‌گذارند.

هم‌ اکنون هزاران هزار قفل آهنی بر روی این پل قرار دارد و منظره‌ ای بسیار زیبا را رقم‌ زده است. اگرچه کارهای مشابه ای در کشورهای دیگر جهان انجام می ‌شود، اما درختان آهنی مسکو، رمانتیک‌ ترین و خاص‌ ترین محل برای عشاق محسوب می‏ شوند.

تور های پیشنهادی