رایزنی‌ها برای برقراری ارتباط مستقیم میان ایران و تاتارستان ادامه دارد و قرار است در تابستان امسال زمینه برای نخستین پرواز برقرار شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سابقه تاریخی ایران و تاتارستان بیش از یک قرن است و در حوزه فرهنگی، تاریخی و سیاسی مشترکات زیادی میان این دو کشور وجود دارد و از یک دهه قبل اقدامات گسترده‌ای برای تبادل توریست انجام شده است و رئیس جمهور کشور تاتارستان و استاندار خراسان رضوی نیز تفاهم‌هایی را برای تبادل گردشگر بین این جمهوری مسلمان‌نشین با خراسان رضوی انجام داده‌اند.

رئیس کمیته گردشگری تاتارستان طی روزهای اخیر مهمان خراسان رضوی و مشهدمقدس بود و در این سفر تفاهمات خوبی میان این دو برقرار شد و از جمله اینکه وعده‌هایی برای برقراری نخستین پرواز مستقیم میان ایران و تاتارستان صورت گرفت.

ابوالفضل مکرمی‌فر؛ مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی در این زمینه می‌گوید: در راستای اجرایی شدن تبادل گردشگر زمستان سال گذشته تفاهم نامه بین اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی و رئیس کمیته دولتی گردشگری جمهوری تاتارستان امضا و مقرر شد پس از معرفی ظرفیت‌های گردشگری دو طرف، پرواز مستقیم بین خراسان رضوی و تاتارستان انجام شود.

وی با بیان این که شرکت گردشگری ایران مرکز در راستای این تفاهم نامه اقدامات موثری را انجام داده است، ادامه داد: خراسان رضوی بیش از ۴۰۰ دفتر خدمات مسافرتی دارد و انجمن دفاترخدمات مسافرتی خراسان رضوی نیز در تبادل گردشگر تلاش خواهند کرد. نخستین پرواز از تاتارستان به مشهد خواهد آمد و برای تکمیل زنجیره گردشگری، تبادل گردشگر دو طرفه خواهد بود.

سرگی ایوانف، رئیس کمیته گردشگری تاتارستان نیز در این زمینه می‌گوید: تبلیغات محیطی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری تاتارستان در ایران توسط شرکت‌های دست اندرکار آغاز شده است.

وی بیان کرد: انجام نخستین پرواز بین ایران و جمهوری تاتارستان در تابستان امسال شانس همکاری بیشتر در صنعت گردشگری ۲ کشور را افزوده و به افزایش حضور گردشگران تاتار در ایران و گردشگران ایرانی در جمهوری تاتارستان خواهد انجامید. اقدامات لازم برای برقراری پرواز مذکور از طریق نهادهای مختلف در حال انجام است و ظرفیت اولین پرواز از ایران به سمت تاتارستان ۱۵۰ نفر خواهد بود که این تعداد در هر پرواز تا ۳۰۰ نفر قابل افزایش است.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم