مشخصات تور
زمان تور ۲۹ آبان ۱۳۹۷
مدت زمان تور نا مشخص
طول پرواز 8 ساعت
شرکت هواپیمایی نا مشخص
مدل هواپیما نا مشخص
دمای کنونی هوا سوچی - ° 11 درجه سانتی گراد
ساعت به وقت محلی 04:05

تور سوچی – Sochi

سوچی  یک شهر گردشگری روسیه واقع در سرزمین کراسنودار در مرز غربی این کشور است. این شهر بر کرانه‌های دریای سیاه و در دامنه بلندی‌های پوشیده از برف رشته‌کوه قفقاز جای دارد. سوچی بزرگ (شهر و حومه) با درازای ۱۴۵ کیلومتر، طویل‌ترین شهر اروپا است.

جمعیت سوچی بر پایه نتایج سرشماری سال ۲۰۰۲ برابر با ۳۲۸٬۸۰۹ نفر بوده است که در مقایسه با آمار سال ۱۹۸۹ (۳۳۶٬۵۱۴ نفر) با کاهش روبرو بوده است. جمعیت این شهر در سال ۲۰۰۶ در حدود ۳۹۵٬۰۱۲ نفر برآورد شده بود. سوچی به‌عنوان میزبان بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ برگزیده شده است.

شهر «سوچی» (Sochi) از معدود شهرهای کشور روسیه است که آب و هوایی معتدل و استوایی دارد. این شهر ساحلی که در غرب پهناورترین کشور جهان واقع شده، به دلیل شرایط جوی خاص خود، به مقصد تابستانی بسیاری از گردشگران تبدیل شده است.

در این شهر علاوه بر طبیعی آن، می‌توان با جنبه‌های دیگری از تاریخ و فرهنگ روسیه آشنا شد. در سال‌های اخیر تور سوچی به عنوان مقصد تورهای تابستانی هموطنانمان نیز مطرح شده است.

به همین بهانه، به سراغ برخی از حقایق و نکات جالبی از این شهر رفته‌ایم.

موقعیت سوچی

در شمال شرقی دریای سیاه شهری به نام سوچی قرار دارد که طول و عرض جغرافیایی آن به شرح زیر می باشد:طول آن ۴۰ درجه شرقی و عرض آن ۴۴ درجه شمالی می باشد.این شهر بیش از ۴۰۰هزار نفر جمعیت دارد

مناطق سوچی

سوچی چهارمنطقه رسمی دارد که عبارت اند از:

لازاروسکو که بزرگترین منطقه سوچی می باشد که طولانی ترین ساحل را دارد.

سوچی مرکزی که قسمت اصلی سوچی و پر بازدیدترین و پر جمعیت ترین منطقه سوچی است.

منطقه خستا که در قسمت جنوب شرقی خستا قرار دارد.

منطقه ادلر که بیشتر راه های ارتباطی مثل فرودگاه و پایانه قطار و…در آن وجود دارد.

سوچی به دلیل داشتن کوه های معروفی مثل پسخاکو و آیبگا که پوشیده از برف هستند و به دلیل جذابیتها و زیبایی های این شهر سوچی برای میزبانی المپیک ۲۰۱۴ بازی های زمستانی انتخاب شد و همچنین سوچی سالن های ورزشی زیبایی داراست که تمامی میزبانان در حیرت مانده بودند از جمله این سالن ها سالن ورزشی ((بالشوی)) بود که معماری منحصر به فردی دارد.

تاریخ سوچی

سوچی جایی برای زنگی قبایل آدیغه در زمان قرون وسطی بود.سال ها بعد امپراطوری عثمان مدعی شد که سواحل دریای سیاه جزو اموال اوست اماچندی نگذشت که در جنگ بین ترکیه و روسیه تمام ساحل دریا سیاه به روسیه الحاق گردید.

به ساحل دریای سیاه ساحل پشمین قوچ بالدار طلایی نیز میگویند علت نامگذاری آن به خاطره افسانه های مختلفی است که از گذشته شنیده شده و اینکه نکته مثبتی است برای سوچی به عنوان جایی برای تفریح چون خیلی از تورهای گردشگری و گشت بر پایه افسانه و اسطوره هایی است از گذشته به ارث رسیده است.برای مثال میتوان از صخره های عقاب ((اورلینیه سکالی)) نام برد.

در مرکز شهر سوچی مجسمه ای از قوچ بالدار با پشم های زرین قراردارد.

سوچی در اوایل قرن بیستم تفریحگاه و استراحتگاه معروف شد و دقیقا زمانی که سوچی رو به رشد بود و داشت شهری تکامل یافته می شد انقلاب بلشویکی رخ داد و در آن زمان ازطریق راه آهن به مابقی روسیه وصل شده بود اما ۶سال بعد زمانی که بلشویک ها در جنگ داخلی روسیه پیروز شدند اولین قطار این خط راه افتاد.

پس از تجزیه شوروی ،سوچی محل استراحت تابستانی رئیس جمهور روسیه شد چون قبل از آن او(( کریمه))را که امروزه جزیی از اوکراین و قبل آن متعلق به شوروی بود مخصوص استراحت رییس جمهور بود.

تاریخ و افسانه و زیبایی و آب و هوای عالی سوچی باعث شد آدم های قدرتمند دنیا مثل (جرج بوش،ژاک شیراک،آنجلا مرکل و…)از سوچی بازدید کنند.

آب و هوای سوچی

در قسمتی از روسیه که شهر سوچی قرار دارد آب و هوایی دارد که هیچ دیگر روسیه این آب و هوای معتدل را ندارد،دلیل آن هم قرار گرفتن شهر سوچی بین دریا و منطقه کوهستانی است ،این آب و هوا باعث جذب خیلی از گردشگران و مسافران شده است.منطقه ((وودلند ))و دریای ((سیاه)) بیشترین تاثیر را بر روی آب و هوای متعادل سوچی گذاشته اند.

اطلاعات هتل دو تخته یک تخته کودک با تخت کودک بی تخت All رو به دریا سرویس اضافه
BB ⭐️