ایران مرکزایران مرکز
رمز عبور را فراموش کرده اید ?

تور روسیه – سنت پترزبورگ

تور روسیه – سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ ( شب های سفید ) دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می‌باشد که در منتهی‌الیه شمال‌غرب این کشور واقع شده‌است. سن پترزبورگ پرجمعیت‌ترین شهر اروپا پس از لندن پاریس و مسکو است.

این شهر در سال ۱۷۰۳ به دستور و با نظارت پتر کبیر ساخته شد و از آن زمان تا ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بود. مدتی پتروگراد نام داشت. پس از سرنگونی فرمانروایی تزارها به نام لنین، لنینگراد خوانده شد و با فروپاشی شوروی در این کشور به نام پیشینش بازخوانده شد. این شهر در فارسی دوره قاجار به صورت سن پطرزبورغ نامیده و نوشته می‌شد.

این شهر به عنوان صحنه وقوع انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و پایگاه دفاع سرسختانه در برابر آلمان نازی در زمان جنگ جهانی دوم، از جایگاهی مهم و نقشی حیاتی در تاریخ روس‌ها برخوردار است و به مرکز فرهنگی روسیه نیز شهرت دارد.

این شهر که به مدت دو سده پایتخت روسیه بوده‌است، بین سالهای ۱۹۱۴ تا ۱۹۲۴ میلادی پتروگراد نام داشته و در زمان حکومت اتحاد جماهیر شوروی به مدت ۶۷ سال (از سال ۱۹۲۴ تا ۱۹۹۱) لنینگراد خوانده می‌شده‌است.

درجنگ جهانی دوم این شهر یکی از پایگاه های دفاع در برابر هجوم آلمان های نازی محسوب می شد.

جاذبه های سنت پترزبورگ

 • هرمیتاژ بزرگترین و قدیمی ترین موزه فرهنگ و هنر جهان می باشد که در شهر سنت پترزبورگ روسیه قرار دارد. این موزه در سال ۱۷۶۴ توسط کاترین کبیر راه اندازی شده است و در حال حاضر با داشتن بیش از سه میلیون اثر هنری بزرگترین کلکسیون نقاشی در جهان است.
 • کلیسای سنت ایزاک که به ایزاکیوفسکی هم معروف است بزرگترین کلیسای ارتودوکس روسیه در این شهر و چهارمین کلیسای ارتودوکس بزرگ جهان می باشد.
 • قلعه پیتر و پاول دژ اصلی شهر سنت پترزبورگ محسوب می شود که توسط پتر کبیر در سال ۱۷۰۳ شروع به ساخت شد. این قلعه طی یکسال ساخته شد ولی نتوانست از لحاظ نظامی مقاومت کند و بنابراین از سال ۱۷۰۶ دوباره با بدنه ای سنگی بازسازی شد.از سال ۱۷۲۰ ، این قلعه بعنوان پادگان شهر و همچنین زندانی برای زندانیان درجه بالا یا سیاسی به کار گرفته شد.
 • کلبه پتر کبیر ،این کلبه اولین کاخ پتر کبیر محسوب می شود که ازچوب ساخته شده است. این کلبه چوبی فقط ۶۰ متر مربع است که شامل سه اتاق می شود ، یک اتاق خواب ، یک اتاق نشیمن و یک اتاق مطالعه .
 • کلیسای منجی بر خون ریخته شده، این کلیسا یکی از اصلی ترین جاذبه های دیدنی شهر سنت پترزبورگ می باشد. این کلیسا در جایی که امپراطور الکساندر دوم کشته شد ساخته شدهاست.
 • موزه روس، با وجود اینکه این موزه قابل قیاس با موزه ترتیاکوف در مسکو نیست اما موزه روس در سنت پترزبورگ نیز یکی از بزرگترین موزه های هنر و نقاشی ملی مربوط به قرن ۱۹ می باشد.
 • کاخ کنستانتینوفکسی در استرلنا، قصر کنستانتین محل اقامت دوک های بزرگ از کاخ رومانف بوده است که شاهکار هنر معماری روسیه در قرن ۱۸ به شمار می رود. این موزه همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۴ بعد از ظهر باز است.
 • کاخ کاترین، محل اقامت تابستانی تزارهای روس بوده است. بیش از ۱۰۰ کیلوگرم طلا در ساخت گچ بری ها و مجسمه ها و سقف این کاخ به کار برده شده است.
 • کاخ پترهف، کاخ پترهف مجموعه ای از قصرها و باغ هایی می باشد که استراحتگاه تابستانی پترکبیر بوده است. پترهف با نام کاخ ورسای روسیه معروف است.
 • اسب سوار برنزی، اسب سوار برنزی مجمسه یادبود پتر کبیر در میدان سناتسکایا می باشد که به دستور کاترین کبیر ساخته شده است.

ایران مرکز مجری مستقیم تور روسیه

نام هتلتعداد شب هادبلسینگل5-12 سال با تخت2-4 سال بدون تخت
Salut-V Hotel Apartments7 شب4/690/0006/200/0003/600/0003/300/000

برنامه سفر تور روسیه – سنت پترزبورگ

 • روز اول: ملاقات درفرودگاه شهر سنت پتربورگ وترانسفر به هتل چک این ووقت آزاد
 • روز دوم: برنامه تور:گشت شهری و صرف ناهار:گشت شهری شامل بازدید ازخیابان نوفسکی،دروازه مسکو، ورودی به کلیسای کازان، نمای کلیسای اسحاق، میدان اسحاق، تندیس نیکلای اول، تندیس پتراول، عریضترین پل شهر پل آبی، بازدید ازپل ها کانالها ی شهر، مجلس شهرسنت پتربورگ(کاخ مارینا) ستونهای دماغه کشتی درجزیره واسیلی، نمای بیرونی قلعه پتروپاول وجزیره خرگوشها ، نمای بیرونی رزم ناو آورورا، نمای بیرونی کلیسای خون ریخته
 • روز سوم : برنامه اختیاری: بازدید ازموزه ارمیتاژ با ناهار: بازدید ازموزۀ ارمیتاژ و سالنهای رسمی این مجموعه دراین مجموعه بیش ازسه میلیون قطعه هنری وجود دارد.
 • روز چهارم: برنامه اختیاری :بازدید ازکاخ فوارهها (پترگف) با ناهار: این مجموعه شامل پارک بالای و پارک پایینی با بیش از۱۵۰ فواره مختلف وبیش از۱۰۰ هکتار که که به ورسای روسیه معروف است ودرکنار خلیج فنلاند قرار گرفته است
 • روز پنجم: برنامه اختیاری: بازدید ازکاخ کاترینا بدون ناهار: بازدید ازسرسراهای طلای و اتاق کهربانی وسالنهای رسمی.
 • روز ششم: برنامه اختیاری: بازیدازکاخ پاولفسک بدون ناهار: مجموعه کاخها و پارکهای پاولفسک منحصر به فرد درحومه شهر سنت پتربورگ میباشد واوج سبک معماری کلاسیک روسیه را نشان میدهد.
 • روز هفتم: روز آزاد برای استفاده ازبرنامه های اختیاری
 • روز هشتم: ترانسفر به فرودگاه جهت عزیمت به ایران

تورهای پیشنهادی

دانلود پکیج

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. تمام زمینه ها مورد نیاز است.